وبلاگ

تقویت سیستم ایمنی بدن با استفاده از قدرت ذهن

 

افزایش توان دفاعی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن با استفاده از قدرت ذهن. آیا واقعا میشه تقویت سیستم ایمنی بدن با استفاده از قدرت ذهن رو یاد گرفت؟ آیا می دانید که بسیاری از افراد در مسیر رفتن به طرف مطب دکتر بهبود می یابند؟ و یا اینکه در تربیت کودک خود از قدرت ذهن بهره ببرید؟

ما دو ذهن متفاوت داریم: خودآگاه و ناخودآگاه.

برخی از ما چگونگی کنترل ذهن خودآگاه را آموخته ایم، ولی مدیریت ذهن ناخودآگاه کمی مشکل تر است. قدرت ذهن ناخودآگاه انسان، حتی قبل از تولد، شروع به ذخیره و ثبت در سیستم اعتقادی او می کند. در ادامه این مقاله از مسیر سبز با ما باشید:

 

 سال های اولیه زندگی و ذهن انسان

انسان، بویژه در شش سال اول زندگی و در کودکی، پذیرای نفوذ عقاید دیگران است. در این هنگام، سطوح بالای عملکرد مغز فعالیت ناچیزی در مورد افکار آگاهانه دارد. اگر به یک کودک بگویید: «تو بیمار هستی و باید برای بهبود تو به دکتر برویم.» ذهن ناخودآگاه او اینطور تفسیر می کند: «من بهبود نخواهم یافت، مگراینکه به دکتر بروم.» این اعتقاد می تواند پیش زمینه افکار او در تمام زندگیش گردد، باوجود اینکه درآینده باورهای خود را نیز انتخاب خواهد کرد. این قدرت ذهن ناخودآگاه است.بدون دخالت قدرت ذهن ناخودآگاه، بدن به سرعت قابل ملاحظه ای می تواند خود را بهبود  دهد ولی متاسفانه؛ اعمال نفوذ قوی ناخودآگاه، به سرعت گذر یک فکر، باعث توقف بهبودی می گردد. جالب اینجاست؛ به محض اینکه تصمیم به رفتن بطرف مطب دکتر می گیریم، بهبودی آغاز می شود. چرا؟ زیرا که ناخودآگاه می گوید: «می شود!»

 

ذهن آگاه در مقابل قدرت ذهن ناخودآگاه

اثرات ذهن خودآگاه بروی بدن به راحتی قابل اندازه گیری است، مانند؛ در هنگام ترس، تپش قلب در شرایط متفاوت، سرما بروی ستون فقرات و… هنگامی که شما بروی ذهن خودآگاه تان تمرکز می کنید، می توانید درجه حرارت بدن،  تپش قلب و حتی فشار خون خود را تغییر دهید.

ذهن ناخودآگاه هم همین قابلیت کنترل را دارد و حتی یک درجه بیشتر! ذهن خودآگاه تنها پنج درصد از مغز ما را کنترل می کند و نود و پنج درصد باقیمانده در اختیار ذهن ناخودآگاه است. حتی هنگامی که ذهن خودآگاه فکر می کند: «من سالم هستم.»

ناخودآگاه ممکن است که در حال اجرایی متفاوت همراه با زمینه سازی بسیار قوی دیگری باشد، مانند: «من دارای ژن خوبی نیستم چون در خانواده من همگی از سرطان می میرند.»

 

کمتر از پنج درصد تمام سرطان ها بوسیله ژن منتقل می شوند

این الگوی قدیمی تفکری که ژن عامل تعیین سلامتی است، به صورت چشمگیری همه گیر شده است. دانش، از طرف دیگر، ثابت کرده که ذهن اعمال نفوذ بسیار قدرتمندتری دارد. در واقع، کمتر از پنج درصد  انسان ها ژن نامناسب دارند و باقی همگی دارای ژن های سالم هستند. پس چرا شمار بیماری های مزمن همچنان در حال افزایش است؟

یک پژوهش نشان میدهد؛ کودکانی که بوسیله خانواده هایی که سرطان در آنها زیادتر از حد معمول مشهود است، به فرزند خواندگی قبول می شوند، در معرض خطر شدید این بیماری هستند. حتی اگر در خانواده بیولوژیکی این کودکان هیچ سابقه ای از سرطان موجود نباشد. پژوهشگران دریافتند که سرطان بوسیله ژن منتقل نمی شود، اما بوسیله الگوهای رفتاری ذهن به نسل بعدی قابل انتقال است.

ژن ها بطور مطلق در انتقال سلامتی انسان نقشی ندارند ولی ذهن ما به اشتباه این نقش را قوی می داند و این بستگی به ما دارد که تصمیم بگیریم برای این نقش چه درجه ای از اهمیت قائل شویم. حال، چگونه می توان این نقش را ناچیز و بی ارزش شمرد؟ با مدیریت ذهن و احساسات!

تقویت سیستم ایمنی بدن با قدرت ذهن

هماهنگی ذهن و بدن

هیپوتالاموس بخشی از مغز است که یکی از وظایف آن تبدیل احساسات به واکنش های فیزیولوژیکی است. از دیگر وظایف هیپوتالاموس می توان از تنظیم اشتها، تنظیم قند خون، تنظیم درجه حرارت و سیستم های دیگر بدن از جمله؛ قلب، ریه ها، دستگاه های گوارشی، گردش خون و دریافت احساسات از طریق نوروپپتید، نام برد.

نوروپپتید، هورمون شیمیایی حامل احساسات و انتقال آن به مغز و برگرداندن به بدن است. وظیفه اصلی آن ارتباط افکار در مغز با اعضای بدن می باشد، در نتیجه؛ به تمام سیستم ها، از جمله سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد.

هنگامی که افکار انسان منفی و بر اساس ترس یا فشار است، واکنش بدن این است که سیستم ایمنی خود راخاموش می کند. ولی اگر قدرت ذهن آگاه و ناخودآگاه انسان با افکار مثبت ساخته شوند، پاسخ بدن با بهبودی و سلامتی همراه خواهد شد.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن با استفاده از قدرت ذهن و “قدرت تجسم”

دانشکده پزشکی دانشگاه آرکانزاس بتازگی به مفهوم اثرات سیستم ایمنی بدن رسیده است. در یک آزمایش؛ به خانمی که در گذشته آبله مرغان داشته ، دوباره این ویروس را تزریق کردند. واکنش سیستم ایمنی بدن او بوسیله یک ورم بزرگ در جای تزریق، خود را نشان داد.

او بدفعات بیشتری مورد همین آزمایش قرار گرفت و هر بار، پژوهشگران با افزایش تعداد قابل ملاحظه ای از گلبول های سفید در خون او مواجه شدند. برای دفعات آخر این آزمایش، از این خانم خواسته شد؛

تجسم کند که تعداد گلبول های سفید خون او کاهش یافته اند. این بارتورم روی سطح پوست و تعداد گلبول های سفید خون او به مقدار قابل توجه ای کمتر شدند.
کلید سلامتی انسان در آنجاست که محدوده سیستم اعتقادی خود را، در هنگامی که منفی است، باز نویسی کند.

یکی از اولین گام ها، توقف افکار منفی برای سلامتی انسان و توقف گفته «تا به دکتر نروم، بهبود نخواهم یافت!» است. اجازه دهید همانگونه  که بدن شما بطور طبیعی طراحی شده و توانایی بهبود خود را دارد، کارش را انجام دهد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.