وبلاگ

10 راز که والدین نباید به کودکان خود بگویند

تربیت صحیح فرزندان

رازهایی که باید همیشه در تربیت فرزندان از آنها مخفی کنیم! مهم ترین هدف و وظیفه والدین تربیت فرزندان است ، بچه ها آینه ی رفتار پدر و مادرهایشان هستند پس باید برای و آموختن بهترین ها گفتنی و نگفتنی ها را بدانید. بخشی از تربیت اخلاقی فرزندان در رفتار و صحبت های والدین صورت می گیرد پس حواستان را خوب جمع کنید و رازهای مگویید که رفتار فرزندتان را تحت شعاع قرار خواهد داد را بشناسید. در ادامه این بخش از مسیر سبز با رازهایی تربیت کودک که باید مخفی باشد، آشنا خواهید شد.

 

۱۰ رازی که برای تربیت فرزندان باید مخفی بماند!!

۱- شما هم خیلی غذای ناسالم و فست فود دوست دارید:

کودکان معمولا عادت های غذایی را از والدینشان الگو می گیرند . وقتی پدر و یا مادر از چیپس های چرب و کلوچه و … می خورند هرچند به فرزندشان اهمیت غذای سالم را تعلیم دهند اثری ندارد.

 

۲- در تربیت فرزندان باید بدانید چه بخورید و چه نخورید:

به آنها واضح نگویید اگر سبزیجات نخورید چه اتفاقی برایتان می افتد . بسیار حائز اهمیت است که به آن ها از کوچکی تعلیم دهید که این مواد چگونه روی تنظیم رژیم تاثیر می گذارد.

۳- اینکه چه مقدار از تولد کودکتان آسیب دید:

شما دوست ندارید که کودکتان را مقصرکنید و در نتیجه این واقعیت است که مادر آسیب می بیند.

۴- دعواهایی که با همسرتان داشته اید:

هیچ وقت در مورد اشتباهات همسرتان با کودکتان صحبت نکنید . دعوا رخ می دهد و کودکتان شاهد هستد اما شما باید به آنها نحوه ی حل و ستیز و رویارویی با احساسات را تعلیم دهید.
تربیت فرزندان
چه چیزهایی را نباید به فرزندان بگوییم؟

۵-چه مقدار کارهای منزل را کوچک می شمارید:

کسی سینک پر از ظرف های کثیف و شستن یک تپه لباس را دوست ندارد اما بخش مهم این است که به کودکان مسئولیت را تعلیم دهید  که کاری های روزانه را یاد بگیرند و انجام دهند.

۶- چه مقدار نگران حال و آینده آنها هستید:

بعد از اینکه پدرو مادر می شوید سخت است که باور کنید چیزی را بیشتر از فرزندتان دوست داشته باشید. به همین منظور یک ترس همیشگی با شماست. بسیار حائزاهمیت است که کودکانتان از نگرانی شما در رابطه با سلامت و امنیت آگاه نشوند این نگرانی برای آنها مخرب است.

۷- چه مقدار از فریاد زدن متنفر هستید:

بسیار سخت است که سر کودکتان فریاد بزنید اما بسیار مهم است که به آنها بیاموزید چه چیزی خوب و چه چیزی بد است ولی نباید بعد از فریاد زدن بگویید که چقدر از این کار متنفرید چرا که به او می آموزید به راحتی کاری که نازیباست را انجام دهد.

۸- مشکلات مالی :

حتی اگر زندگی پر استرس و سختی از لحاظ مالی دارید سعی کنید وضعیت را برای کودکانتان طبیعی جلوه دهید و آنها را با علاقه برای بی پولی آماده کنید.

۹- چه مقدار خوشحال می شوید زمانیکه آنها می خوابند:

وقتی کودکانتان در انتهای روز می خوابند زمان بسیارمناسبی است که استراحت کنید و به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید و خلوتی را با همسرتان داشته باشید. اگر چه این زمان ها ممکن است جز بهترین اوقات باشد اما اجازه ندهید کودکتان متوجه شود چون ممکن است قلب کوچکش بشکند.

۱۰- چه مقدار بعضی اوقات زندگیتان ضع داشته است:

همه دوست داریم تظاهر کنیم همه چیز داریم اما به عنوان والدین چیزهایی هم وجود دارد که محقق نشده . به کودکانتان نشان دهید بزرگ کردن آنها و حافظه ی آن ها مهم تر از تمیز کردن آشپزخانه است.
تربیت فرزند ان
عامل اصلی تربیت فرزندان داشتن آرامش در خانواده است

 

نکاتی مهم برای تربیت کودک

اگر از شیوه های تربیتی متفاوت برای کودکان استفاده می کنید ، رعایت این نکات برای تربیت کودکان بسیار مهم است:

 

احترام به شخصیت کودک

احترام به شخصیت کودک سبب می شودآن ها این احترام را ببینند و در مقابل به شما احترام بگذارند پس بهتر است همان گونه که دوست دارید با شما رفتار شود با کودکتان رفتار کنید.

 

در استفاده از روش های تربیتی صبور باشید

اگر از یک شیوه نتیجه نگرفتید مایوس نشوید و آن را ادامه دهید وهرگز قواعدتان را زیر پا نگذارید.

 

شیوه تربیتی متناسب با کودک خود را بیابید

قبل از تنبیه منظورخود را به کودکان بفهمانید زیرا گاهی اوقات والدین منظور خود را به درستی بیان نمی کنند و یا ازکودکشان توقع فراوان دارند.

 

به دنبال ریشه بعضی رفتارها در کودکانتان باشید

علت رفتار نا شایست کودکتان را بشناسید و به او کمک کنید تا رفتار مقابل و مثبت آنرا انجام دهد و همراهخ با تشویق و احساس خوب در کنار فرزندانتان باشید.

 

داشتن آرامش در خانواده

خانواده زمانی به مکانی امن تبدیل می‌شود که بدانیم کسی در خانه هست که حرفمان را بشنود و غم‌مان را سبک کند. برای رسیدن به آرامش در خانواده کافی است حرف همدیگر را «بشنویم» و راهی برای حل مشکلات بیابیم. تقسیم‌کردن شادی‌ها هم مهارتی است که باید به آن توجه کنیم. در یک کلام «غم و شادی» را با هم تقسیم کنیم. با یادگرفتن این مهارت‌ها، دیگر همخانه ما برای تقسیم‌کردن غم و شادی‌هایش به دنبال گوشی شنوا بیرون از منزل نمی‌گردد.

اشتراک گذاری:

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.