3 قدم مهم تا داشتن فرزندان موفق و شاد

سه قدم تا داشتن یک کودک موفق و شاد

برای اینکه بتونی یک کودک شاد و موفق در آینده داشته باشی باید این سه قدم رو یاد بگیری و اجرا کنی:

۱. آرام باش

والدین عنصر اصلی ایجاد آرامش در محیط خانواده هستند و چون نقش تربیتی را در خانواده ایفا می‌کنند اگر در رابطه خود صمیمیت و آرامش داشته باشند می‌توانند نقش خود را به بهترین نحو ممکن ایفا نمایند؛ هم‌چنین باید توجه داشت که داشتن سلامت روحی، روانی و خلقی از ضروری‌ترین ویژگی‌های لازم در نقش پدر و مادری می‌باشد.

والدین می‌توانند با افزایش ارتباط صحیح با فرزندان و بهره‌گیری از روش‌های اختصاصی تربیت بسته به جنسیت فرزند، فرزندان شایسته‌ای تربیت نمایند.

 

۲. یاد بگیر ( آموزش ببین )

مهارتهای فرزندپروری والدین نقش مهمی در شکل‌ گیری شخصیت کودک دارد و اثر آن تا پایان عمر باقی می‌ماند از این رو یادگیری این مهارتها ضروری است.

پدر باید الگوی فرزند در صداقت، سخاوت و شرافت باشد. او باید وقت کافی برای ارتباط با فرزندان بگذارد و نباید بین گفتار و کردارش تفاوتی باشد. ارتباط میان مادر و فرزند نیز اثرات مهمی در رشد روانی کودک دارد.

والدین حالات متفاوتی را در رفتار با کودک از خود نشان می‌دهند و می‌توانند با محبت و آزادگذار، بامحبت و محدودکننده، متخاصم و محدودکننده و یا متخاصم و آزادگذار باشند و با توجه به شیوه‌ای که اتخاذ می‌کنند رفتارهای مختلفی را در فرزندان به وجود می‌آورند.

مهارتهای فرزندپروری شامل دو معیار عمده محبت و کنترل والدین هستند و به مجموعه رفتارها، روش‌ها و گفتارهای والدین که نسبت به فرزندان خود اعمال می‌کنند گفته می‌شود که به صورت شیوه‌های استبدادی یا دیکتاتوری، سهل گیر و دموکراتیک یا مقتدرانه در نظر گرفته شده‌اند.

 

۳. از دانسته هات استفاده کن

گاهی ما آموزش های زیادی در مورد تربیت فرزند و فرزند پروری مثبت و موفق می بینیم و زمان زیادی بابت آموزش دیدن صرف میکنیم.

اما در موقعی که باید از این دانسته ها و آموزشها استفاده کنیم…. و کلا همه چیز یادمون میره و انگار هیچیزی نمیدونیم.

پدر و مادر عزیز همیشه با آرامش در کنار فرزندت باش و از دانسته هات به موقع استفاده کن تا بتونیم آینده خوبی براشون بسازیم. آینده کودکان ما در سنین اول عمر اونها شکل میگیره. پس باید همه سعی خودمون رو بکنیم.

در پناه خدا باشید. دوست دار شما یزدان مهربانی

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.