وبلاگ

جلسه پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات تربیتی فرزندان

مسائل و سوالات جنسی کودکان

در این ویدئو به سوالات کاربران سایت در رابطه با مشکلات تربیتی فرزندان پاسخ میدهیم

در سایت مسیر سبز دوستانی هستند که مداوم از مشکلات تربیتی فرزندان و خودشون سوالاتی میپرسند و ما تصمیم گرفتیم تا جلساتی را بصورت لایو زنده برگزار کنیم و در این جلسات تا جایی که امکان دارد به سوالات شما والدین عزیز پاسخ بدهیم. امید است که بتوانیم در این راه ارزشمند همراه خوبی برای شما باشیم.

پیشنهاد میکنیم حتما این ویدئوی ارزشمند رو ببینید…

نقش گفت و گوی پدر و مادر با کودک برای حل مشکلات تربیتی فرزندان

درحالی‌که بسیاری از ما در حل مشکلات عاطفی و احساسی و تربیت کودک خود قادر به دریافت کمک و حمایت از دوستان و اعضای خانواده خود هستیم، اما ممکن است گاهی این درخواست کمک امکان‌پذیر نباشد. حتی به‌عنوان یک بزرگسال درخواست کمک از دیگران ممکن است برای شما سخت باشد. به‌ویژه وقتی که این درخواست مربوط به سلامت روانی است.

بنابراین در نظر بگیرید برای یک کودک این موضوع چقدر می‌تواند سخت‌تر باشد. وقتی یک کودک با مشکلات رفتاری و عاطفی خود که درک و شناختی درستی نسبت به آن ندارند روبه رو است، چطور می‌تواند به تنهایی به حل مشکلات خود کمک کند؟

به عنوان والدین کودک اولین اقدام این است که زود نتیجه‌گیری نکنیم. بسته به سن کودک او ممکن است با دوستان، معلم یا پرستار خود در مورد احساس خود صحبت کند. این آسان نیست، اما اگر کودک احساسات خود را با شما درمیان نمی‌گذارد نگران نشوید. گاهی مطرح کردن مشکلات خود با والدین برای کودک سخت است.

 

اگر رفتار کودک شما تغییر کرده است

باید ببینید چه اتفاقی در زندگی کودک در حال رخ دادن است؟ آیا چیزی عامل ایجاد آشفتگی در کودک شده است؟ شرایطی مثل جابجایی و نقل‌مکان، طلاق والدین ، سوء استفاده، کودک آزاری، تجاوز جنسی و بی توجهی به کودک می‌تواند بر سلامت روان او اثر منفی بگذارد.

وقتی کودک نمی‌داند چگونه با شرایط روحی و احساسات  خود به درستی رفتار کند، کودک دچار استرس می‌شود.

سعی کنید از طریق طرح سؤالاتی با کودک راه گفتگو را باز کنید و به کودک اطمینان دهید که شما برای حمایت از او اینجا هستید. اگر در مورد فرزند خود نگران هستید و احساس می‌کنید این شرایط بر سلامت او اثر منفی می‌گذارد، لازم است از یک شخص با تجربه کمک بگیرید.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.