وبلاگ

آرامش در خانواده – قسمت 1

سپاسگزار باشید تا شادی و آرامش در خانواده در جریان باشد

هر چه بیشتر روی داشته‌هایتان تمرکز کنید، بابت زندگی‌تان سپاسگزارتر و شادتر خواهید بود. نگرش سپاسگزاری باعث می‌شود از موهبت‌هایی که در اختیار دارید آگاه شده و مانع این می‌شود که ارزش‌ آن‌ها را نادیده بگیرید. به خاطر داشته باشید، شادترین افراد کسانی که بهترین چیزها را دارند نیستند، آن‌ها کسانی هستند که به خاطر هر چیزی که در اختیار دارند سپاسگزار هستند. فرزند از بهترین موهبت هاست. با تربیت کودک به طور صحیح می توان موهبت های بیشتری را به دست آورد.

 

تمرین شکرگزاری

از همین لحظه تصمیم بگیرید و روزتان را با شکر گزاری شروع کنید و به کائنات ثابت کنید که شکرگزار آنچه که دارید هستید تا کائنات بهترین ها را برایتان رقم زند هیچ شکی در ذهن ندرام که عمل ساده شکرگزار بودن احساس شما را در جهت مثبت تغییر خواهد داد. چه تعداد استراتژی ساده دیگر سراغ دارید که چنین تاثیری داشته باشد؟

 

آیا تا به حال به دوروبرتان نگاه کرده و چون جایی که زندگی می‌کنید خانه رویایی شما نیست یا ماشینی که می‌رانید آنطور که دوست دارید نیست احساس کمبود کرده‌اید؟ به راحتی فراموش می‌کنیم که میلیاردها نفرد دیگر هستند که وضع‌شان به مراتب از ما بدتر است. آنها بابت داشتن چیزهایی که شما دارید بسیار سپاسگزار خواهند بود.

 

وقتی زندگی خودتان را با چنین افرادی مقایسه می‌کنید، شاید نتوانید کمکی به آنها بکنید، امّا حداقل بابت چیزهایی که دارید سپاسگزار خواهید بود. شاید همه چیز نداشته باشید، امّا باید بپذیرید که موهبت‌های فروانی در اختیار دارید.

 

دفتر و قلمی بردارید و تمام داشته هایتان را بنویسید. نیازی نیست همه را در یک روز بنویسید می توانید هر روز چند مورد جدید به آن اضافه کنید. و هر روز آن ها را با صدای بلند بخوانید و از ته دل سپاسگزار داشته هایتان باشید. شاید این کار پنج دقیقه بیشتر وقت شما را در شبانه روز نگیرد ولی به شما قول می دهم نتایج آن در زندگی شما خیره کننده است.

اشتراک گذاری:

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.