وبلاگ

6 تمرین ساده برای اینکه والدین شادی باشیم و فرزندان موفقی داشته باشیم

والدین شاد و تربیت صحیح کودک

چگونه والدین شاد تری باشیم؟ وقتی انسانها شاد هستند یعنی افکار آنها نه در گذشته و نه در آینده است، بلکه با تمام وجود در زمان حال هستند و از همان لحظه لذت میبرند. جسم و روح آنها یکی شده و میتوانند در لحظه باشند و این تمام آن چیزی است که یک انسان خوشبخت تجربه می کند. والدین شاد همیشه دوست دارید بچه‌های شاد و سرحال و سالمی داشته باشند. دنبال یک خانواده مثبت و پرانرژی هستند، و میدانند که همیشه باید از خودشان شروع کنند و پدر و مادر شادی باشند. چون پزشکان به والدین هشدار می‌دهند با داشتن الگوی زندگی سالم و شادی، شادمانی و سلامت را به خانه شان ببرند و یاد بگیریم چگونه اعضای خانواده را شاد کنیم و یکی از مهمترین ویژگی های یک پدر و مادر قوی اینه که شاد هستند و در نتیجه خوشبخت تر زندگی میکنند.

چه خانواده هایی فرزندان بهتری در آینده خواهند داشت؟

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد والدین موفق که در زندگی آگاهی بیشتری نسبت به تربیت کودک دارند و فعال تر هستند و اغلب اوقات زمانشان را به انجام کارهایی مانند ورزش می‌پردازند و همینطور مثبت‌اندیش هستند و مهم تر از همه با همسرشان تفاهم دارند، در آینده فرزندان موفق‌تری خواهند داشت. فرزندان به‌ویژه در سنین کودکی از والدین خود بسیار الهام می‌گیرند و سعی می‌کنند تا رفتارهای آنها را تقلید کنند، به همین دلیل چنانچه والدین آنها افرادی بی‌تحرک و افسرده و فاقد حس مثبت‌اندیشی و علاقه به پیشرفت و نشاط باشند این روحیه را به فرزندان خود منتقل می‌کنند و حتی در آینده در صورت تغییر رویه دیگر کودک نمی‌تواند به سادگی روحیه ساخته و شکل گرفته خود را تغییر دهد.

پدر و مادر شاد و سرزنده فرزندان شادی دارند

بررسی‌ها نشان می‌دهند، والدین فعال و سرزنده باعث افزایش حس اعتماد به نفس و روحیه اجتماعی در فرزندان شده، سبب موفق شدن آنها در زندگی شخصی و اجتماعی و در جمع دوستان می‌شوند. بچه ‏هایی که بتوانند احساسات و عواطف شاد درونشان را بشناسند و درک کنند، به طور یقین می‏توانند آن را در سراسر زندگی خود حفظ کنند. شادی کودکان موجب تقویت روحیه، انگیزه‏، عزت نفس و پایداری آنان می‏شود. فراموش نکنید برای انتقال شادی لازم است تا روابط شما با اعضای دیگر خانواده بخصوص همسرتان شاد باشد. روابط محبت آمیز همراه با احترام و پذیرش می‌تواند شادی را دو چندان کند.

 

والدین شاد

چند تمرین ساده برای اینکه والدین شاد تری باشیم

اگر میخواهید والدین شاد تری باشید و درست روی تربیت کودک تمرکز کنید در ادامه این مطلب از مسیر سبز با ما همراه باشید تا نکات طلایی و ساده ای را با شما به اشتراک بگذاریم. مطمینا به فکر فرو می روید که امتحانش کنید و تاثیرش را ببینید. با ما همراه باشید:

والدین شاد هنگام صحبت کردن تنها از کلمات مثبت استفاده میکنند

اگر شما به طور مداوم به خودتان بگویید “من نمی توانم” خودتان را متقاعد می کنید که این حقیقت است. جایگزین این کلمات منفی کلمات مثبت هستند به خودتان بگویید که: من بهترین کار را انجام می دهم. همه احساساتی که مثبت نیستند را فراموش کنید اجازه ندهید افکار و احساسات منفی، شما را به غم و اندوه سوق دهد حتی اگر تنها چند ساعت در روز باشد، احساسات و انرژی منفی خود را کنار بگذارید و فقط به چیزهای خوب زندگی خود متمرکز شوید.

از واژه هایی استفاده کنید که قدرت و موفقیت را تحریک می کنند

سعی کنید افکار خود را با کلماتی که احساس می کنید قوی هستند پر کنید و کنترل زندگی خود را به طور صحیح در دست بگیرید. شما باید بجای تمرکز به غم و اندوه تلاش خود را برای افکار مثبت انجام دهید و قطعا تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

تأیید مثبت را تمرین کنید

یکی از محبوب ترین تمرینات تفکر مثبت، تایید مثبت است این به این معنی است که یک عبارت مثبت را به طور منظم و متناوب با خودتان تکرار کنید مانند “من سزاوار خوشبختی هستم” یا “من ارزش عشق را دارم” اعتقاد بر این که این چیزها درست هستند و به خودتان یادآوری می کنید، می توانند به شما در زندگی کمک کنند. این افکار به طور مستقیم در حس و حال شما خصوصا زمانی که احساس خستگی یا اضطراب می کنید تاثیر دارد.

با یک تفکر شاد، یک تصویر مثبت ایجاد کنید

وقتی شاد هستید احساس بهتری نسبت به جهان اطراف خود دارید و اگر شروع به تصویر سازی کنید میتوانید تصویر بهتری از خود و زندگی خودمان داشته باشیم و بازخورد مثبت آن را برای از بین بردن احساسات بد استفاده کنیم.

پدر و مادر شاد

والدین شاد به خودشان اعتماد میکنند

اغلب زمانی که احساس نا امیدی یا ناراحتی میکنیم فقط روی چیزهای بد یا اشتباهاتی که قبلا انجام داده ایم تمرکز میکنیم این یک کار فوق العاده اشتباه است شما باید تمرکز خود را روی تقویت اعتماد به نفس خود بیاورید و بدانید گذشته ها گذشته و باید امروز و فردای خود را عالی کنید و مطمین باشید کسی که سود میکند خود شما هستی و می توانید این حس عالی را به دیگران نیز بدهید.

شما باید این باور باشید که در دستیابی به اهداف خود موفق خواهید بود.

خودت را ببخش تا والدین شاد تری باشی

به طور مداوم خودخوردی کردن در مورد چیزهایی که اشتباه کرده اید آنها را تغییر نمی دهد به خودتان فرصت بخشش اشتباهات را بدهید و اجازه حرکت مثبت و رو به جلو را از خودتان نگیرید. از گذشته یاد بگیرید گذشته در پشت شما است و مهم نیست که چقدر چیزهای بدی در آن وجود دارد هیچ چیزی برای تغییر آنها وجود ندارد.

هر گاه شما احساس می کنید افکار منفی در مورد گذشته آمده  آنها را با افکار مثبت در مورد آینده جایگزین کنید.

به یاد داشته باشید همه چیز می تواند بدتر باشد مهم نیست که چقدر بد است به یاد داشته باشید که آنها می توانند بدتر از آن باشند و از همه چیزهایی که در زندگی شما هستند سپاسگزار باشید، حتی اگر به نظر می رسید خیلی بد است شما باید با دید مثبت آن را ببینید. گاهی انرژی ها و مسایل بدی برای ما پیش می آید اما شما نباید تسلیم شوید. اگر از کارتان اخراج شده اید چرا گوشه نشینی می کنید؟ شاید فرصت آن است که یک کار جدید و عالی تر را شروع کنید و یا حتی فرصت برگشت به دانشگاه است.
در مورد ایده های چگونگی تبدیل افکار منفی به مثبت مطالعه کنید و اگر فکر میکنید که باید برای عملی شدن آن را متفاوت انجام دهید، حتما این کار را انجام دهید.

برای والدین شادی بودبه راه هایی برای تبدیل تجسم به عمل فکر کنید

گام طبیعی بعدی این است که فکر کنید که چطور می خواهید به آنجا برسید  فقط تصور آن به این معنی نیست که این اتفاق می افتد، شما باید یک برنامه برای هدف خود بسازید و اولین قدم خود را بردارید.

کتاب والدین شاد و سالم، کودکان شاد

کتابهای زیادی در رابطه با شادی و آرامش در زندگی خانواده ها و والدین نوشته شده که مهمترین نکته آنها این است که در زمان حال زندگی کنید و از داشته هایتان لذت ببرید و شکر گزار نعمت هایتان باشید. که میتونید از کتابفروشی ها این کتاب های ارزشمند رو تهیه کنید و یا میتوانید از دوره فرزند پروری ما در همین سایت مسیر سبز استفاده کنید و روی آگاهی و اطلاعات خودتون سرمایه گذاری کنید.

اشتراک گذاری:

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.