وبلاگ

غذای روح کودک چیست؟

غذای روح کودک

افکار مثبت و غذای روح هم باید با دقت و حساسیت انتخاب شود؟ قانون طبیعت این است که تو از هر چه هراس داشته باشی همان را به طرف خودت جلب می کنی. هیجان قدرتی دارد که جذب میکند. افکار مثبت و افکار منفی قدرت دارند، تو از هر چه شدیدا بترسی آن را تجربه خواهی کرد. ما باید بدانیم که افکار مثبت و غذای روح چیست؟ این موضوع اهمیتش در تربیت کودک بیشتر می شود.
مثلا حیوان فورا متوجه میشود که تو از او وحشت داری. هیچکدام از این ها تصادفی اتفاق نمی افتد . تصادفی در عالم هستی وجود ندارد. هیجان , انرژی در حرکت است. وقتی تو انرژی را جا به جا می کنی انرژی ایجاد میکنی. اگر به اندازه کافی انرژی جا به جا کنی ماده به وجود می آوری. در این مقاله از مسیر سبز میخوانیم:

فکر انرژی خالص است؛

پس باید افکار مثبت و غذای روح را با دقت انتخاب کنیم، هر فکری که تو اکنون داری یا قبلا داشتی یا در آینده خواهی داشت خلاق است. انرژی حاصل از فکر هرگز نمی میرد .این انرژی از فکر تو و ذهن تو وارد عالم هستی می شود و برای ابد ادامه پیدا می کند.

همه افکار به هم مربوط هستند، افکار با هم تلاقی پیدا می کنند

در مسیر اعجاب انگیزی از انرژی با هم تقاطع پیدا می کنند و نقش بدیع و زیبایی از پیچیدگیهای غیر قابل باور به وجود می آورند .
همان طور که دو چیز مشابه همدیگر را جذب می کنند دو انرژی مشابه هم یکدیگر را جذب می کنند و توده ای از انرژی مشابه به وجود می آورند.
بنابراین حتی افراد معمولی اگر فکرشان(دعا. امید. آرزو . رویا .ترس) به اندازه کافی قوی باشد میتوانند نتایج شگفت انگیزی را به وجود آورند.
زندگی نمیتواند به هیچ طریق دیگری خودش را نشان دهد جز آن طریقی که تو تصور میکنی خودش را نشان خواهد داد .تو با فکر کردن خلق می کنی.

پس همیشه به بهترینها فکر کن | افکار مثبت

نحوه تکلم انسانها بیانگر نحوه تفکر آنهاست. مثبت بیندیشیم و مثبت بگوییم تا انرژی مثبت خود را به دیگران منتقل کنیم.
مامیتوانیم نحوه بیان خود راتغییردهیم . برای نمونه :
مسئله دارم … نگوییم مشکل دارم
شاد و پر انرژی باشید … نگوییم خسته نباشید
صد در صد خواهد شد … نگوییم ای کاش میشد
عالی هستم … نگوییم بد نیستم

خداوند در قرآن می‌فرماید

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَ لا تَجَسَّسُوا وَ لا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضاً(حجرات/۱۲)»بعد هم فرموده است: «أَ یُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَنْ یَأْکُلَ لَحْمَ أَخیهِ مَیْتاً فَکَرِهْتُمُوهُ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَحیمٌ(حجرات/۱۲)»
ای کسانی که ایمان آورده ایداز گمان های بد در باره ی دیگران بپرهیزید چرا که پاره ای از گمان ها گناه است و در صدد کشف عیوب دیگران بر نیاییدو غیبت نکنید زیرا کسی که غیبت می کند مانند کسی است که گوشت برادر مرده ی خود را می خورد .آیا دوست دارید که یکی از شما گوشت برادر مرده ی خود را بخورد وتقوا پیشه کنید همانا خداوند توبه پذیر و مهربان است.همین طور در قران کریم آمده که دعای قلبی کسانی که ایمان آورده اند ان است که از کینه ورزی و عداوت دور باشند.« ولا تجعل فی قلوبنا غلا لذین آمنوا انک غفور رحیم »زیرا کینه و عداوت دلها را تیره و تباه می سازد عاطفه و مودت و صمیمیت را از بین می برد علاقه و نزدیکی را زائل می سازد و تنفر و انزجار را جایگزین می نماید. آرام و قرار را می گیرد و نگرانی و بدبینی را بوجود می آورد.
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.