وبلاگ

اموزش تربیت یک کودک پرقدرت و موفق

تربیت کودک موفق و قدرتمند

چگونه یک در تربیت کودک قدرتمند موفق عمل کنیم؟ سوال اکثر والدین برای تربیت کودک اینه و شاید خیلی دنبال پاسخ این سوال بودند اما باید اینو بگم تا نسبت به فرزندت شناخت نداشته باشی و مکانیزم ذهن و برنامه ریزی اون رو ندونی شاید نتونی توی بحث تربیت کودک  موفق عمل کنیم. من یزدان مهربانی توی این مطلب چند روش برای تربیت صحیح فرزند و اینکه چگونه یک فرزند پرقدرت از نظر ذهنی و شخصیتی تربیت  کنیم رو برای شما توضیح دادم. ما برای اینکه یک کودک پرقدرت و مستقل، شاد و امیدوار و تلاشگر داشته باشیم باید اول خودمون الگوی مناسبی در این زمینه برای فرزندانمون باشیم و اصول مهم تربیت کودک رو هم بدونیم تا بتوانیم با آگاهی کامل یک کودک پرقدرت و موفق تربیت کنیم.

عوامل کمک کننده در تربیت کودک پرقدرت و موفق

  • آگاهی از تربیت درست بچه ها
  • الگوی مناسبی برای آنها باشیم
  • روی خودمون و ذهنمون کار کنیم
  • ایجاد آرامش و شادی در خانواده
  • آگاهی نسبت به مسائل جنسی و تربیتی کودکان
  • روی اطلاعات و آگاهی خودمون سرمایه گذاری کنیم و وقت بگذایم
  • تربیت صحیح کودکان رو دست کم نگیریم …

اصولی که به والدین کمک می کنند تا در تربیت خوب فرزندانشان موفق باشند

مطابق با نظر روانشناسان، این ۵ واقعیت به والدین کمک می کنند تا در تربیت خوب فرزندانشان موفق باشند: تربیت کودک شامل آموزش رفتارهای خوب و نشان دادن رفتارهای بد برای جلوگیری از انجام آن به کودک است.والدین باید با شناخت ویژگی های کودک خود شیوه های صحیح را در تربیت کودکان بکار ببرند . پیش تر ، من یک ویدئو از یک بچه ۸ ساله را که به مادرش مشت می زد دیدم ،این بازی فقط یک بازی مشت زنی نبود این مشت به این معنی بود که” من از شما متنفرم و می خواهم به شما خیلی آسیب برسانم ” من خیلی زیاد شوکه شده بودم ، آیا بچه ،موفق به یادگیری رفتار خوب نمی شده است ؟ یا والدین در آموزش دادن به فرزندشان موفق نبوده اند ؟

حقیقت این است که بچه ها از کاری که ما انجام می دهیم، بیش تر از چیزی که می گوییم ، یاد می گیرند پس از درک این که والدین بد در رفتار های نامطلوب موثر هستند ؛ممکن است وقت آن رسیده باشد که والدینی که این مشکل را دارند به آنچه که کارشناسان در مورد پرورش بچه های خوب می گویند، گوش کنند ولی مطابق با روانشناسان هاروارد ، روش کار بدین گونه است که در ادامه این بخش از مسیر سبز می خوانید.

 • کودکان به زمان کافی نیاز دارند:

کودکان به والدین نیاز دارند ، نه بازدید کنندگان نیمه وقت با یک چک لیست . هیچ پول ، هدیه یا اسباب بازی وجود ندارد که بتواند جایگزین زمان کافی شما بشود . ممکن است با آن ها از لحاظ جسمی حضور داشته باشید ، اما اگر شما همیشه مشغول نگاه کردن به تلفن خود باشید ،این زمان کافی نیست . چگونه می توانید زمان خود را به آنها اختصاص بدهید ؟ با گوش دادن به آنچه می گویند ، صحبت کردن با آن ها و انجام کار ها با همدیگر . این باعث تفاوت زیادی در زندگیشان می شود. یک کتاب بخوانید ، با آن ها بازی کنید یا با همدیگر به ماهی گیری بروید .به یاد داشته باشید ، برای اینکه در آینده در خاطرشان باشید، امروز باید در زندگیشان باشید.

شینیچی سوزوکی می گوید :که کودکان لبخند زدن را از والدینشان یاد می گیرند . پذیرفتن اشتباه، تشکر کردن ، احترام به دیگران و داشتن شخصیت خوب همه از شما نشات می گیرد.

تمرین عادت های خوب، در مقابل بچه هایتان باعث می شود به خوبی رفتار کنند دلیلش این است که ، همان طور که می گویند ، سیب خیلی دورتر از درخت نمی افتد .

 • تربیت کودک قدرتمند با آموزش مسئولیت پذیری:

آموزش مسئولیت پذیری در خانه آغاز می شود ؛ در سنین کم، شما می توانید مسئولیت را کم کم از طریق وظایف ساده مانند نگه داشتن اسباب بازی ها و پوشاندن تختشان به آن ها آموزش دهید .

به آن ها یاد آوری کنید که احساسات دیگران هم مهم است تنها خوشحال بودن مهم نیست ، این، مهم است که حتی زمانی که سخت است کار درست را انجام دهیم .

 •  یاد بگیرید که به درستی قدردانی کنید تا فرزندان خوبی را تربیت کنید:

درست مثل هر چیز دیگری ، افراط همیشه مطلوب نیست.

روانشناسان هاروارد می گویند : مهم است که وقتی بچه ها کار خوبی می کنند از آن ها قدردانی کنید اما نمایش قدردانی برای کارهایی که باید انجام دهند ، فقط آن ها را لوس خواهد کرد بنابراین ، هنگامی که عمل غیر منتظره خوبی انجام می دهند از آن ها تمجید کنید . این کار را زیاد از حد انجام دهید.

 •  برای موفقیت در تربیت کودک قدرتمند به همه خوب توجه کنید:

طبق یک تحقیق علمی ، برای بچه ها عادت به خانواده و دوستان خود طبیعی است اما والدین بچه های خوب، به آن ها کمک می کنند تا به کسانی که به آن ها نیاز دارند توجه بیشتری داشته باشند. شما می توانید آن ها را تشویق کنید، تا خود را در جای دیگران قرار دهند ، آن ها نه تنها از آنچه که دارند ، ممنونند ، بلکه همدردی را نیز یاد خواهند گرفت.

اشتراک گذاری:

دوره های آموزشی مرتبط

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.