انگیزه و چگونگی تقویت آن
۰

انگیزه چیست؟

این قدرت درونی شما است که شما را به سوی اقدامات و دستیابی به موفقیت سوق می دهد. انگیزه توسط تمایل و جاه طلبی طراحی شده و بنابراین، اگر آنها غایب باشند، انگیزه نیز وجود ندارد.
گاهی اوقات ممکن است تمایل به انجام کاری یا دستیابی به یک هدف مشخص داشته باشید، اما اگر تمایل و جاه طلبی به اندازه کافی قوی نداشته باشید، فشار، ابتکار عمل و تمایل به انجام اقدام لازم وجود ندارد. در این موارد، شما انگیزه ندارید.

هنگامی که انگیزه وجود دارد، ابتکار عمل، شجاعت، انرژی و پایبندی به پیروی از اهداف شما وجود دارد.
یک شخص با انگیزه اقدام می کند و برای رسیدن به اهدافش هر کاری که لازم است انجام دهد را انجام می دهد.
هنگامی که شما یک تصویر ذهنی دقیق از آنچه که می خواهید را داشته باشید، انگیزه ی شما برای رسیدن به آن هدف قوی می شود و شما برای رسیدن به آن تلاش کافی می کنید. در چنین وضعیتی، انگیزه قدرت درونی را بیدار می کند و شما را به جلو می کشد تا هدف خود را به واقعیت تبدیل کند.

انگیزش را می توان به هر عمل و هدفی اعمال کرد. می توان انگیزه ای برای تحصیل در یک زبان خارجی، تحصیلات خوب در مدرسه، پخت کیک، نوشتن یک شعر، پول بیشتری کسب کنید، کار بهتر، خرید یک خانه جدید، گسترش کسب و کار خود، یا تبدیل به یک نویسنده، یک پزشک یا وکیل شوید.

 

انگیزه یکی از مهمترین کلید های موفقیت است. هنگامی که کمبود انگیزه وجود دارد، شما هیچ نتیجه ای نخواهید داشت، یا فقط متوسط، در حالی که وقتی انگیزه ای وجود دارد، شما نتایج و دستاوردهای بیشتر و قابل توجهی خواهید داشت.
اگر به مقایسه ی دانش آموزانی که انگیزه ندارند و به سختی مطالعه می کنند، با دانش آموزانی که بسیار انگیزه دارند و چند ساعت از وقت خود را به تحصیلات اختصاص می دهند بپردازیم می توانیم به راحتی متوجه شویم که هر دانش آموز نمرات کاملا متفاوت دریافت می کند.
فقدان انگیزه به معنی عدم شور و شوق، غم و اندوه و جاه طلبی است، در حالی که داشتن انگیزه نشانه ای از تمایل قوی، انرژی و شور و شوق و تمایل به انجام هر کاری که برای رسیدن به آنچه که می خواهد انجام می شود.
یک فرد انگیزشی یک فرد شادتر و پر انرژی است و نتیجه نهایی مثبت را در ذهن خود می بیند.

 

برای تقویت انگیزه شما چه کاری می توانید انجام دهید؟
یک هدف مشخص کن اگر هدف اصلی شما باشد، ایده خوبی است اگر شما آن را به چند هدف جزئی تقسیم کنید، هر هدف کوچک منجر به هدف اصلی شما می شود.
با تقسیم هدف خود به اهداف چندگانه و اهداف کوچکتر، آن را آسان تر خواهید کرد و به شما کمک می کند که احساس کنید که رسیدن به هدف امکان پذیرتر است و انجام آن آسان تر است.
درک کنید که پایان دادن به آنچه شما شروع می کنید مهم است. این  را به ذهن خود بسپارید که هرچه شروع می کنید، باید تمام شود.

عادت رفتن به خط پایان را به خود بقبولانید.
 انگیزه و نگرش مثبت مسری هستند.  با افراد موفق و افرادی که دارای منافع یا اهداف مشابه شما هستند، ارتباط برقرار کنید، زیرا مشارکت با افراد با انگیزه، که منافع خود را به اشتراک میگذارند شما را برای رسیدن به هدف پر اشتیاق تر می کند.

استقامت، صبر و عدم رها کردن، علیرغم شکست و مشکلات، شعله ی آتش سوزی انگیزه را حفظ می کند.
درباره موضوعات مورد علاقه خود را بخوانید. این اشتیاق و جاه طلبی شما را زنده نگه می دارد.
به طور مداوم، به خودتان اطمینان دهید که می توانید و موفق هستید.

نگاهی به عکس هایی از چیزهایی که می خواهید، بکنید،  این میل شما را تقویت می کند و ذهن ناخودآگاه شما با شما کار می کند. تجسم اهدافتان باعث اضافه شدن یک حس شادی و انگیزه برایتان می شود.
به یاد داشته باشید اگر یک هدف خاص واقعا مهم است، گذر از مراحل فوق الذکر انگیزه شما را تقویت می کند و شما را به سمت جلو حرکت می دهد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X