وبلاگ

معرفی بهترین انیمیشن انگیزشی در زمینه موفقیت

انیمیشن انگیزشی

۲۰ انیمیشن انگیزشی در زمینه موفقیت که حتما باید ببینید

امروز در پیج اینستاگرام مسیر سبز با اعضا در مورد انیمیشن انگیزشی که برای کودکان خوبه و روی ناخودآگاه اونها تاثیر میزاره صحبت کردم و در نهایت تصمیم گرفتم مقاله ای درباره لیست ۲۰ انیمیشن پرمخاطب در حوزه موفقیت و انگیزش تهیه کنم و در سایت مسیر سبز منتشر کنم. این انیمیشن ها می تواند تاثیر خوبی در تربیت کودک شما داشته باشد. امیدوارم بتونید تهیه کنید و با کودکانتون ببینید.

 

۱. انیمیشن درون و برون – inside out

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن درون و برون – inside out

ابتدا لیست را با این انیمیشن مورد علاقه خودم شروع می کنم. تمامی افرادی که در دوره های ان ال پی شرکت می کنند، شاهد تحلیل این انیمیشن توسط بنده هستند. در این اثر از نظریه روانشناسان خبره ای مانند پل اکمن استفاده شده است و به خوبی توانسته تمام جنبه های انسانی را بررسی کند. بصورت فرضی در وجود هر انسان بخش های مختلفی هستند که هریک مسئول رفتار و احساساتی هستند. تمام این بخش ها در ذهن وجود دارند و از کودکی بنا به تربیت والدین و عوامل محیطی شکل می گیرند. هرگاه بخشی از ما کنترل ذهن را به دست بگیرد، رفتار و خلقیات ما نیز به همان شکل تغییر خواهد کرد.

داستان از جایی شروع می شود که قهرمان داستان به نام رایلی به والدین خود به سان فرانسیسکو نقل مکان می کنند. از آنجایی که تغییر مکان و سبک زندگی همیشه با تنش هایی همراه است، در این داستان نیز رایلی تا زمانی که به محیط جدید عادت کند، اتفاقات زیادی را تجربه می کند. او دختر شاد و پر انرژی است که آرزوهای بزرگی در سر می پروراند.

دوره رایگان تربیت کودک
برای شرکت در دوره رایگان تربیت کودک کلیک کنید

 

همانطور که گفته شد، در این داستان بخش های شادی، افسردگی، خشم، ترس و انزجار دیده میشود که وقتی هریک از آنها اهرم کنترل ذهن رایلی را به دست میگیرند، او ناخواسته رفتار مورد نظر را بروز می دهد. مثلا بدون دلیل به یاد خاطرات گذشته می افتد و غمگین میشود. اکثر زمان فیلم در ذهن دختر می گذرد و در مواقع مختلف، احساسات او تغییر می کند.

نتیجه گیری و پیام داستان:
در زندگی ما اتفاقات مشابهی رخ میدهد که ناچاریم با آنها کنار بیاییم. جدا شدن از منطقه امن ذهن همیشه تولید استرس و اضطراب می کند و در این بین گفتگوهای ذهنی نقش بالایی ایفا می کند. زمانی که دیر به محل کار خود می رسید یا فراموش می کنید با فردی تماس بگیرید، موجی از گفتگوهای ذهنی منفی و سرزنش ها در وجود شما شکل می گیرد که مهار آن کار آسانی نیست. اگر بتوانیم تشخیص دهیم که در هر لحظه کدامیک از بخش های ذهنی مسئول رفتار فعلی ماست، بهتر میتوانیم آنرا کنترل کنیم.

 

۲. انیمیشن انگیزشی زوتوپیا – zootopia

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی زوتوپیا – zootopia

زوتوپیا پایتخت دنیایی است که در آن تمام حیوانات همانند انسانهای متمدن میتوانند زندگی کنند و یک دنیای ایده آل ترسیم شده است. اسم آن تلفیقی از zoo به معنی باغ وحش و otopia به معنی آرمان شهر و مدینه فاضله است. در این شهر هر یک از حیوانات شغل و وظیفه ای را به عهده دارند. داستان از جایی شروع می شود که خرگوشی به نام جودی قصد دارد افسر پلیس شود. این در حالی است که این شغل مخصوص حیوانات تنومندی است که دارای جسه ای بزرگ هستند.

یکی از آثار موفق و انگیزشی کمپانی دیزنی که به باورهای نادرست در مورد توانایی انسانها می پردازد. حتی خانواده خرگوش داستان او را مجبور می کنند به شغل خانوادگی که کشاورزی است تن دهد اما او در سودای پلیس شدن و پرداختن به شغل مورد علاقه خود است. این داستان برای بسیاری از ما تکرار میشود، در حالیکه علاقمند سبک زندگی و یا رشته تحصیلی مورد علاقه خود هستیم، مجبوریم بخاطر محدودیت های اجتماعی باورهای اطرافیان به زندگی کلیشه ای تن دهیم و همرنگ جماعت شدن را بپذیریم.

اما قهرمان داستان در مقابل چنین نگاه های محدود ایستاد و با سماجت بر روی رویای خود به موفقیت دست یافت. وقتی این انیمیشن را میدیدم، یاد جمله ای از شوپن هاور افتادم که میگفت وقتی تصمیم به موفقیت میگیرید، سه اتفاق رخ میدهد. ابتدا شما را جدی نمی گیرند و شاید به رویای شما بخدند. در مرحله دوم موانع و مخالفت های جامعه را شاهد خواهید بود اما وقتی ببینند که بر روی تصمیم خود پا برجا هستید، شما را بعنوان یک الگو خواهند پذیرفت. در فیلم این نگاه جامعه زیر ذره بین می رود که از شما انتظار دارد فقط نقش خود را بازی کنید و حق ندارید از آن خارج شوید. مثلا خرگوش باید موجودی بامزه باشد و روباه شخصیتی مکار و دو رو دارد. این انیمیشن انگیزشی را حتما ببینید تا انرژی جدیدی بوجود آید.

شاید اگر جودی بهای مقاومت در برابر باورهای نادرست جامعه را نمیداد، به موفقیت دست نمی یافت و در مزرعه پدری به کاشت هویج رو می آورد. نگاه جنسیتی و نژادی که در اکثر جوامع دیده میشود، بسیاری از فرصت های موفقیت را از انسانها می گیرد.

 

نتیجه گیری و پیام داستان

هرکس می تواند هر چیزی بشود… خودتان تصمیم بگیرید چه نامی برای خود در نظر بگیرید و پس از این مرحله هویتی جدید خواهید یافت که جامعه مجبور خواهد شد شما را به آن نام صدا کند.

 

۳. انیمیشن انگیزشی پاندای کونگ فو کار

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی پاندای کونگ فو کار

اگر در مسیر موفقیت نیاز دارید انگیزه ای جدید بگیرید و به روزهای آینده امیدوار شوید، دیدن این انیمیشن زیبا را توصیه می کنیم. در این انیمیشن موفق که صدا پیشه های بنام هالیوود مانند داستین هافمن، آنجلینا جولی، جکی چان و گری اولدمن هنر نمایی می کنند، داستان خرسی را روایت می کند که به جنگ ظلم می رود.

این فیلم پروسه سفر زندگی را به تصویر می کشد که در آن فرد باید سختی های زیادی را متحمل شود تا به موفقیت برسد. در قسمت اول این انیمیشن خرس بی دست و پایی تصمیم می گیرد به سرزمین دور برای جنگیدن با نقش منفی داستان برود. او خرسی تنبل است که فقط آشپزی بلد است و نمیتوان بر روی او حساب کرد. در نهایت استاد شیفو او را جزء ۵ شاگرد خود برای مبارزه با اژدها بر می گزیند. در روزهای اول او توان تمرین و ورزش را ندارد اما در نهایت تبدیل به خرسی می شود که سرنوشت داستان را تعیین می کند.

بسیاری از انسانهای موفقی که در اطراف خود می بینیم شاید روزی بسیار معمولی بوده اند و توانایی خاصی نداشته اند. اما تصمیم گیری برای موفقیت بسیار تعیین کننده است. مهم نیست اکنون در چه جایگاهی هستیم، اگر بتوانیم در مسیر رویای خود گام برداریم، به موفقیتی عظیم دست خواهیم یافت.

 

۴. انیمیشن ماشین ها CARS 

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن ماشین ها CARS

اگر فکر می کنید میانسالی زمان مناسبی برای رسیدن به موفقیت نیست، توصیه می کنم این فیلم انگیزشی را ببینید. شرکت پیکسار در قسمت سوم این انیمیشن بازگشت به روزهای اوج ماشین سالخورده و قدیمی را به تصویر می کشد که همانند خودروهای مسابقه ای امروزی از تکنولوژی روز بهره نمی برد. او روزهایی را به یاد می آورد که در آن موفقیت های زیادی را تجربه کرده است.

اگر به یاد داشته باشید در قسمت اول این فیلم ماشین جوانی در یکی از شهرهای دور افتاده گم شده و با دوستان جدیدی آشنا شده و سبک زندگی و نگرش او به دنیا تغییر کرد.
پیام داستان: همیشه پذیرای تغییرات جدید باشیم و آنرا به دید مثبت نگاه کنیم.

 

۵. انیمیشن انگیزشی موش سرآشپز

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی موش سرآشپز

راتاتوی (نام یک غذای فرانسوی) یا موش سرآشپز یکی از آثار موفق کمپانی دیزنی است که در سال ۲۰۰۸ جایزه اسکار را از آن خود کرد. موش داستان که داراری مهارت بالایی در آشپزی است، به کمک پسرک بی دست و پایی میرود که قصد دارد در رستورانی کار کند. در این رستوران سرآشپز بداخلاقی بعنوان رقیب او کار می کند که تلاش دارد او را شکست دهد. موش داستان در اثر حادثه ای به شهر پاریس نقل مکان می کند و در ادامه با لین آشنا می شود. همکاری این دو باعث میشود که پسرک به موفقیت های زیادی رسیده و اعتماد به نفس زیادی کسب کند.

این انیمیشن بیان می کند برای رسیدن به موفقیت ما باید مشخص کنیم که چه هستیم، چه کسی میتوانیم باشیم و چگونه از توانایی هایمان استفاده کنیم. نکته ای که در این انیمیشن به آن تاکید می شود این است که گاهی باید حکمت اتفاقات را درک کرد. زمانی که ناخواسته به شهر یا کشور دیگر میرویم و یا از کار خود جدا میشویم، باید به دید فرصت دوباره به آن نگاه کنیم. رمی دست به سنت شکنی میزند که در آن از سنت ها و باورهای محدود خویشاوندان جدا شده و سبک زندگی جدیدی را پیش می گیرد. باور اطرافیان او این است که انسانها دشمن موشها هستند و او این باور را نقض می کند و در موقعیت جدید به موفقیت می رسد.

از طرف دیگر پسرک نیز یک سفر قهرمانی را طی می کند و علیرغم مشکلات فراوان، به راه خود ادامه میدهد. او در ابتدا شخصیت معصومی دارد که کسی او را جدی نمیگیرد اما در ادامه به آشپزی معروف و موفق تبدیل میشود.

نتیجه گیری

رویاهای شخصی خود را دنبال کنید. در نهایت عاملی که ما را به موفقیت میرساند، عشق و علاقه خواهد بود. کار را شروع کنید، در ادامه مهارت هم کسب میشود.

 

۶. انیمیشن انگیزشی در جستجوی نمو

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی در جستجوی نمو

نمو ماهی کوچکی است که در اثر یک حادثه از دام کوسه رها شده و وارد اقیانوس میشود. او که به همراه پدر خود در این واقعه قرار میگیرد، فراز و نشیب های زیادی را طی می کند و حتی از پدر خود دور می افتد و مجبور میشود به تنهایی از پس مشکلات برآید. او که با اندازه باله های کوچک خود کمی با همسالان خود فرق دارد، توسط پدرش بیش از حد حمایت میشود و فاقد مهر مادری است.

نکته انیمیشن در زمانی نمایان می شود که نمو در آکواریومی گیر می افتد که از او بعنوان ماهی زینتی استفاده می کنند. پس از آن او تمام تلاش خود را می کند که وارد اقیانوس شود. گاهی اوقات خارج شدن از منطقه امن باعث اتفاقات تازه ای میشود که مجبور میشویم خود را با آن سازگار کنیم. نمو تا آن زمان بسیار به پدر خود وابسته بود و هرگز فکر نمی کرد روزی برسد که به تنهایی بار مشکلات را به دوش بکشد.

اتفاقی که در بسیاری از کودکان ضعیف اتفاق می افتد هم به همین شکل است و والدین تمام تلاش خود را می کنند که او دچار مشکلی نشود و در اصطلاح او را ایزوله می کنند. اما زمانی که فرد وارد جامعه میشود و نیاز به مستقل شدن پیدا می کند، نمی تواند به تنهایی برای آینده خود تصمیم بگیرد.

این انیمیشن کنایه ای به والدینی است که کودکان را از مواجه شدن با برخی واقعیت های زندگی باز می ارند و در نتیجه فرصت رشد و پیشرفت را از آنان یم گیرند.

 

۷. انیمیشن انگیزشی توربو

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی توربو

حلزون داستان توربو به همراه سایر حلزون ها در باغچه ای زندگی میکند و برخلاف دوستان خود که زندگی آرام و بی دغدغه ای را پیش رو دارند، او سودای آرزویی بزرگ را در سر می پروراند. کارگردان فیلم بخوبی محدودیت های یک حلزون را به تصویر کشیده است و نشان می دهد که فقط داشتن یک فکر موفقیت برای رسیدن به آن کافی نیست.

او تصمیم میگیرد در بزرگترین مسابقه اتومبیل رانی آمریکا شرکت کند اما در این راه اتفاقات زیادی رخ می دهد. مثلا فردی شیاد او را در راه رسیدن به موفقیت فریب میدهد و او در برهه ای دچار ناامیدی می شود.

 

۸. انیمیشن انگیزشی وال

وال نام ربات کم حرفی است که در سال ۲۸۰۵ در سیاره زمین که عاری از انسان است به جمع آوری زباله می پردازد. انسانها به قدری زباله تولید کرده اند که جایی برای زیستن نیست و این ربات به تنهایی زندگی می کند. در این زمان دنیا جای خسته کننده ای است که نیاز به امید و انگیزه دارد.

در میانه فیلم سروکله انسان ها پیدا می شود. آنها تبدیل به موجوداتی تنبل و چاق شده اند که توسط رباط ها محافظت میشوند. این بخش انسان مصرف گرایی را ترسیم می کند که بدنبال رفاه و راحتی است و تلاشی برای ارتباط و نشان دادن عواطف خود ندارد.

در این شرایط وال با رباط دیگری به نام EVE آشنا میشود و روابط عاطفی بین آنها شکل میگیرد. نکته این انیمیشن در بهبود روابط فردی و پرداختن به نیازهای انسانی است و بیان میدارد همه چیز در ثروت و رفاه خلاصه نمیشود. این فیلم انگیزه ای جدید از طریق تلنگرهای احساسی بیان میدارد و وقتی در پایان فیلم وال دچار فراموشی می شود و نمیتواند نام EVE را به یاد بیاورد، با لمس دست او به زندگی باز می گردد. باطری او بازهم پر میشود و به فعالیت خود می پردازد و این یعنی امیدی برای زندگی بر روی زمین…

 

۹. انیمیشن انگیزشی افسانه دسپرو

دسپرو نام موش کوچکی است که دارای گوش های بزرگی است و بر خلاف باورهای محدود خانواده به ماجراجویی و ریسک کردن علاقه دارد. این ماجراجویی او را به قصر پادشاه می کشاند تا در پی آن پرنسس را نجات دهد. داستان از جایی هیجان انگیز می شود که در پی یک اشتباه موش فاضلاب، ملکه شهر کشته میشود و پس از آن خوردن سوپ در آن شهر ممنوع میشود.

همچنین او وارد جمع موشهایی میشود که با زورگویی به سایر موشها، کنترل فاضلاب را بدست گرفته اند. در ادامه با وجود مشکلات زیاد به تابو شکنی پرداخته و به یک قهرمان تبدیل میشود.
پیام داستان: گاهی برای دستیابی به موفقیت باید با نظرات مخالف و دشمنان بسیاری مقابله کرد که بنا به باورهای محدود خود سعی دارند در منطقه امن خود باقی بمانند. اگر فردی با نگرشی تازه بخواهد آنان را از منطقه امن خود جدا کند، به مقابله با او می پردازند.

این انیمیشن من را بیاد فیلم دهکده انداخت. در این فیلم بدلیل حادثه ای که در پی آن فرزند یک از ساکنان دهکده کشته شده بودند، ارتباط با دنیای اطراف قطع شده بود و نسل های بعد فکر می کردند دنیا همین منطقه کوچک است. پس از آنکه دو جوان توانستند به آنسوی دیوارهای بلند برسند، دیدند که دنیای به شکلی دیگر است و بزرکان دهکده به آنان دروغ گفته اند. دیدن این فیلم را به شما توصیه میکنم.پیام داستان: برخی باورها لزوما درست نیستند و باید برای اصلاح آن تلاش بسیاری کرد تا به موفقیت رسید.

 

۱۰. انیمیشن انگیزشی شاهزاده موفرفری BRAVE

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی شاهزاده موفرفری BRAVE

در دنیایی که تمام موفقیت ها مربوط به آقایان است، این انیمیشن داستان شاهزاده ای اسکاتلندی را روایت می کند که برخلاف انتظارات پدر و مادر خود علاقه دارد تا رفتارهای عامیانه مانند تیراندازی و سوارکاری را تجربه کند. مریدا زمانی که مجبور میشود با شخصی ازدواج کند که علاقه ای به او ندارد و از اینرو او از خانواده جدا میشود.

در گذشته انیمیشن هایی فانتزی مانند سیندرلا ساخته می شد که قهرمان داستان علاقه شدیدی به زیبا و محبوب بودن داشت اما مریدا با این سنت شکنی، خود را به مخطبان نزدیک می کند. در ادامه این مقاومت او به جادوگری میرسد که ماردش را اشتباهی تبدیل به خرسی سیاه میکند و او ۲ روز فرصت دارد تا این طلسم را باطل کند. در این میان مردم دهکده که در پی شکار هستند با مقاومت های مریدا مواجه میشوند. مادر که این توانایی ها را میبیند از کارهای خود شرمسار میشود.

پیام داستان: جامعه کمتر توانایی زنان را درک می کند و آنان را به حاشیه می راند. در چنین جامعه ای زنان باید به استعدادهای خود پافشاری کنند تا به موفقیت برسند. پافشاری بر روی اعتقادات و باورهای خود پیام اصلی این داستان است. سنت و مدرنیته بازهم با هم تقابل پیدا می کنند و دورباره والدین کودکان را به انجام سنت ها مجبور می کنند اما در ادامه فرزند با نشان دادن شایستگی خود، آنها را مجاب میکند که میتواند به موفقیت برسد.

 

۱۱. انیمیشن انگیزشی بالا (UP)

بیشتر انسانها آرزوهای زیست نشده ای مانند ادامه تحصیل، مهاجرت، شغل دلخواه، نواختن ساز و… دارند که با بالا رفتن سن دیگر انگیزه ای برای رسیدن به آن ندارند. این اثر بطور هنرمندانه ای داستان پیرمردی را روایت می کند که رویای دیدن آبشاری در آمریکای جنوبی را تحقق می بخشد. او رویایی مشترک با همسر خود برای دیدن آبشاری در دور دستها داشت که اکنون باید به تنهایی این سفر را طی کند.

او با بستن بادکنک های زیادی به خانه خود، به همراه کودکی راهی این سفر میشود. او شخصیتی عبوس دارد که دوستان زیادی ندارد اما در این سفر با سگ و پسر بچه ای همراه میشود. پس از اینکه به منطقه رویایی خود می رسد اتفاقاتی رخ میدهد که او انتظارش را نداشت زیرا تصویری بی نقص از محل رویایی خود ترسیم کرده بود.

در این انیمیشن به ۲ نکته اشاره شده است:
اول اینکه در هیچ سنی دست از رویای شخصی خود نکشید و برای رسیدن به موفقیت همیشه شوق داشته باشید. فقط باید اقدام کرد و به وضعیت موجود اتکا نکرد. همانطور که پیرمرد بادکنک فروش توانست به رویای خود برسد، شما هم میتوانید با وجود تمام محدودیت ها به اهداف خود برسید.

دوم اینکه در مسیر موفقیت انسانهای زیادی پیش روی ما قرار می گیرند که سفر قهرمانی را ساده می کنند. در صحنه ای از فیلم وقتی ماموران خانه سالمندان برای بردن پیرمرد آمده بودند، او خانه را با ۱۰۰۰ بادکنک به بالا برد و تسلیم سن خود نشد. در ادامه با پسر بچه ای دوست شد که نماد انگیزه جدید در زندگی بود. گاهی باید سفر زندگی را به تنهایی آغاز کرد اما افراد زیادی هستند که به ما کمک کنند.

 

۱۲. انیمیشن انگیزشی رباتها ROBOTS

یکی از موفق ترین انیمیشن های انگیزشی که در سالهای گذشته دیده ام این اثر بینظیر کمپانی دیزنی است. داستان ربات با استعدادی به اسم رادنی است که در خانواده فقیری زندگی می کند. او ربات کهنه ای است که از قطعات نامرغوب درست شده است و پدرش همیشه قطعات یدکی کهنه دیگران را برایش می آورد.
رادنی تصمیم میگیرد از این قطعات یک رباط عالی درست کند و به شهر ربات ها برود تا به رئیس شهر معرفی کند. او آرزو دارد با این اختراع بع موفقیت دست یابد اما با خبر می شود رئیس شهر ربات ها عوض شده و تمام ربات های رده پایین را حذف می کند.

وقتی به اینجای انیمیشن رسیدم یاد فیلم بینظیری به نام “جوی” افتادم که در آن زنی با ثبت اختراع خود به تمام سرمایه گذاران مراجعه کرد تا شرکت خود را راه اندازی کند اما هیچکس حاضر به همکاری با او نشد. او پس از نه شنیدن های زیاد و شکست های پی در پی به موفقیت عظیم رسید. ربات داستان ما هم شخصیتی شبیه به جوی دارد و هرگز ناامید نمی شود. در بسیاری از مواقع افرادی را میبینم که با کوچکترین تلنگر و مانعی انگیزه خود را از دست می دهند و به منطقه امن خود باز می گردند.
پیام داستان این است که به زندگی و اهداف فانتزی نگاه نکنیم و با شرایط موجود پا در راه موفقیت بگذاریم و خود را ثابت کنیم.

 

۱۳. انیمیشن انگیزشی هواپیماها

این اثر انگیزشی شباهت زیادی به کارتون ” ماشین ها” دارد. قهرمان داستان هواپیمای سمپاشی است که سودای قهرمانی در سر دارد و آرزو می کند تا مانند هواپیماهای جت به سرعت حرکت کند. در این راه او دو مشکل اساسی دارد. اول اینکه او دارای محدودیت سرعت است و فقط برای سمپاشی ساخته شده است و مشکل دوم این است که از ارتفاع می ترسد.

اما با وجود این موانع پس از تمرین های زیاد در مسابقه شرکت می کند و موفق می شود. پیام داستان به نوجوانانی است که خود را کمتر از هم سن و سالهای خود میدانند و امیدی به موفقیت ندارند.

 

۱۴. انیمیشن انگیزشی رنگو

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی رنگو

رنگو سوسمار کوچکی است که در ابتدای داستان در یک شیشه زندگی می کند و برای انسانها جنبه تزئینی دارد، تا اینکه در یک حادثه از صاحبان خود جدا میشود و در یک شهر متروک ساکن میشود. او با جنبه طنز شخصیتی که دارد، خود را بعنوان یک قهرمان و ناجی معرفی می کند که برای نجات شهر آمده است.

او را به مقام کلانتر در شهر منصوب می کنند که حق مظلومان را از نقش شرور داستان بگیرد. این انیمیشن نکاتی را در قالب طنز بیان می کند که برخی از تکنیک های ان ال پی نیز به آن اشاره می کند. در یکی از تکنیک های ان ال پی به این مسئله پرداخته میشود که اگر مدتی در قالب فرد الگوی خود بروید و حتی وانمود بکنید که اعتماد به نفس دارید، کم کم سیستم عصبی ذهن تغییر کرده و مسیر موفقیت را زودتر طی می کنید.

هنگامی که رنگو وانمود کرد که کلانتر کار کشته ای است، توانست بر ذهنیت مردم تاثیر بگذارد و خود را بعنوان قهرمان معرفی کند. نمونه ایرانی این انیمیشن فیلم “مارمولک” است که در آن شخصی خود را بجای یک روحانی قرار می دهد اما با زیست کردن چنین نقشی به مرور تبدیل به انسان خوبی میشود.

 

۱۵. انیمیشن انگیزشی فوتبال دستی

جزء معدود داستان هایی است که شما خود را جای قهرمان داستان می گذارید تا حریف را شکست دهید. داستان این اثر شباهت نسبی به انیمیشن موش سرآشپز دارد که در آن یک تیم از بازیکنان بی دست و پا قصد دارند با حریف قدر خود مقابله کنند.

در این بین بازیکنان فوتبال دستی تبدیل به انسانهای کوچکی میشوند که سعی دارند به صاحبان خود کمک کنند. در این تیم فوتبال دستی شخصیت های دوست داشتنی وجود دارد که با تمام وجود به قهرمان داستان کمک می کنند. این انیمیشن را حتما تماشا کنید و پیام های پنهان آن را در موفقیت و انگیزه بخشی دریابید.

 

۱۶. انیمیشن انگیزشی خانواده ابر قهرمان

همانند سوپرمن که بدنبال نجات دنیا از شر و ظلمت است، خانواده شگفت انگیزها نیز برای نجات جامعه خود تلاش می کنند. هر یک از قهرمان های داستان دارای مشخصات خاصی هستند. مثلا دختری که دارای بدن انعطاف پذیر است و دیگری قدرت زیادی دارد و قهرمان دیگر یخ و برف تولید می کند و فرزند خانواده بسیار تند میدود.

پیام داستان این موضوع را بیان می کند که هر یک از ما دارای نقش های زیادی هستیم که در هر لحظه میتوانیم یکی از توانایی های خود را بروز دهیم. در لحظه دیدن انیمیشن به یاد فیلم ” کلوپ مبارزه” افتادم که برد پیت در آن نقش بینظیری را ایفا کرده است. هر نقشی را که آرزو دارید که به آن برسید حتما بدانید که قسمتی از آنرا درون خود دارید فقط کافیست آنرا پرورش دهید.

 

۱۷. انیمیشن انگیزشی پرنسس رویاها

داستان دختر و پسر یتیمی است که آرزوهای بزرگی در سر دارند. یکی آرزوی پرواز و دیگری آرزوی رقصیدن در سالن اپرای پاریس را در سر می پرورانند. وقتی “دوره سفر قهرمانی” را در سال ۹۵ تدریس میکردم به معقوله سفر زندگی پرداختم که در آن باید از خامی و معصومیت تشرف کنید تا پخته شوید اما کسانی به موفقیت می رسند که “یتیمی” را تجربه کرده باشند.

یتیمی کنایه از این است که اگر از ساحل آرامش جدا شویم، مدتی را در سردرگمی طی میکنیم و باید کم کم مسیر خود را پیدا کنیم. در این اثر به یتیمی این دو شخصیت بسیار تاکید شده است. چه بسا افرادی که حمایت خانواده را نداشتند و در زندگی به موفقیت رسیدند. این انیمیشن را نه یک بار بلکه چند بار ببینید و انگیزه ای مضاعف بگیرید.

 

۱۸. انیمیشن انگیزشی لاکپشت قرمز

انیمیشن انگیزشی
انیمیشن انگیزشی لاکپشت قرمز

مردی در یک جزیره دور افتاده گیر می افتد که تلنگرهای زیادی می خورد تا معنای زندگی را بفهمد. این فیلم را نباید نقد کرد باید سکوت کرد و لحظه به لحظه در آن سفر کرد. هنگامی که او در عین سردرگمی بیرون آمدن بچه لاکپشت ها از تخم و تقلا برای رسیدن به ساحل را می بیند، به آرامشی عمیق میرسد.

گاهی باید ” حکمت اتفاقات” را درک کرد. گاهی یک حادثه رخ میدهد که روند زندگی ما را تغییر میدهد. هنگامی که مرد میخواهد با قایق از جزیره بیرون برود، یک لاکپشت قرمز مانع رفتن آن میشود و مدتها او را در همین شرایط گیر می اندازد.

او تصمیم عجیبی می گیرد و لاکپشت را به پشت بر می گرداند تا پس از مدتی او می میرد. او پشیمان میشود اما فایده ای ندارد. پس از اینکه پی به اشتباه خود می برد، لاکپشت به زن زیبای مو قرمزی تبدیل می شود که در کنار او به زندگی می پردازد. آنها تشکیل خانواده داده و مرد دیگر تمایلی برای ترک جزیره ندارد.
پس از تماشای فیلم خواهید دید که پرا جایزه اسکار را از آن خود کرده است. این فیلم نه برای کودکان بلکه برای ما ساخته شده است تا بی دلیل در برابر اتفاقات زندگی مقاومت نکنیم و همانند آب روان باشیم.

 

۱۹. انیمیشن انگیزشی سگ آواز خوان

“رویایت را دنبال کن” این پیام داستان است. قصه با افتادن یک دستگاه ضبط صدا از آسمان می افتد و سگی که سالها آرزو داشته است تا به یک آرتیست تبدیل شود، آنرا پیدا می کند. شاید بتوان قانون جذب را به این انیمیشن ربط داد که اگر فردی آرزویی در سر دارد، باید به سمت آن حرکت کند تا دنیا هم قدمی برای او بردارد. این اثر زیبا نیز یکی از آثار انگیزشی و موفق سالهای اخیر است.

 

۲۰. انیمیشن انگیزشی ۹

انسان امروزی چیزی را گم کرده است که ساله برای یافتن آن باید تلاش کند. آن چیزی جزء هویت و خویشتن نیست. وقتی انسانها از زمین می روند، دانشمندی تلاش دارد یک ربات از جنس کتان خلق کند و او پس از جان گرفتن به حفظ زندگی خود می پردازد.

کنایه های بیشماری به سبک زندگی امروزی ما انسانها زده میشود که بیننده را به خود مشغول می کند. این انیمیشن زیبا را ببینید و نکات انگیزشی و تعمل برانگیز آنرا در ذهن ثبت کنید، شاید جایی به آنها باز گردید.

 

خب لیست ۲۰ انیمیشن انگیزشی در حوزه موفقیت به پایان رسید. در این لیست جای بسیاری از آثار فاخر دیگر خالی است اما تلاش شده است انیمیشن هایی تحلیل شوند که کمی جنبه روانشناختی دارند. آثاری مثل شرک، داستان اسباب بازی، دایناسور خوب، کتاب زندگی، مورچه کش و… هم جزء آثار پرمخاطب هستند.

دوره رایگان تربیت کودک
برای شرکت در دوره رایگان تربیت کودک کلیک کنید

مطالعه مطالب مشابه:

پرخاشگری کودک

لجبازی کودکان

روانشناسی تربیت کودک

اشتراک گذاری:

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.