آیا شادی امروز کودکان در موفقیت و آینده آنها تاثیر دارد؟

شادی کودکان

تربیت کودک شاد و ارتباط آن با موفقیت فرزندمان در آینده

تربیت کودک شاد یعنی شادی نسل‌های آینده، یعنی پرورش نسلی پرانرژی و آماده برای رسیدن به موفقیت. شما مادر مهربان و پدر فداکار، شما مربی و آموزگار دلسوز، شما پرستار و پزشک حاذق، شمایی که به نوعی با کودکان در ارتباط هستید. این مقاله از مسیر سبز به شما برای برقراری ارتباط مؤثر با آن‌ها و تربیت صحیح فرزندتان و شناخت دنیای رنگین و زیبایشان بسیار کمک می‌کند.

دوره رایگان تربیت کودک
برای شرکت در دوره رایگان تربیت کودک کلیک کنید

 

داشتن شادی چقدر برای فرزندمان ضروری است؟

پرورش کودک شاد و موفق ، تنها توجه به نیاز‌های اولیه‌ی جسمی همچون غذا، پوشاک و سرپناهی امن نیست. حتی نیاز کودکان علاوه بر این موارد به محبت و بهره‌مندی از آموزش مناسب محدود نمی‌شود. بلکه کودکان ما نیاز مهم دیگری هم دارند که شاید کمتر شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته باشد. نیاز به شادی!

این نیاز به اندازه‌ای در روند رشد و شخصیت سازی آن‌ها مهم و تأثیرگذار است که عده‌ای از روانشناسان و فعالان حوزه کودک، از آن به عنوان «حق» نام برده و آن را زیر مجموعه‌ی حقوق اصلی کودک قرار می‌دهند.

کودکان شاد از سلامت جسمی و روحی بیشتری برخوردارند. در آینده انسان‌های موفق‌تری خواهند بود. کودکانی که شادی بخشی از زندگی آن‌ها باشد، اعتماد به نفس بالاتری داشته و در مقابله با مشکلات، قدرت انعطاف پذیری و تصمیم‌گیری قوی‌تری دارند.

 

 

سوال؟ چگونه در تربیت کودک شاد موفق عمل کنیم؟

اساساً شاد کردن کودکان به چه معناست؟ آیا کودکان ذاتاً شاد به دنیا می‌آیند؟ چگونه کودکان را شاد کنیم؟ در این مقاله سعی می‌شود به این پرسش‌ها پاسخ داده شود و شما را در مسیر لذت بخش شاد کردن کودکانتان همراهی می‌نماید. و این رو بدانید که داشتن آرامش در خانواده کمک بزرگی به داشتن فرزند شادتر به ما میکنه.

 

شاد کردن کودکان به چه معناست؟

عده‌ای شاد کردن کودکان را به معنای دادن هدایای گران‌بها و بردن به مراکز خرید بزرگ و صرف زمان در شهربازی‌های آنچنانی می‌دانند و عده‌ای هم بیش‌تر اندیشیده‌اند و بهره‌مندی کودک از مهر و محبت و امنیت را نیز مد نظر قرار می‌دهند.

دوستان من، شاد کردن کودکان اصلاً نیازی به هزینه‌های گزاف ندارد. اساساً شاد کردن کودکان به معنی ایجاد احساس شادی و لذت درونی در آن‌هاست. احساسی عمیق با اثری بلند مدت، که در رفتار‌های کودک نشان داده می‌شود.

تربیت کودک شاد
چگونه میتوانم فرزند شادتری داشته باشم؟

 

آیا کودکان ذاتا شاد به دنیا می‌آیند؟

در مورد پرسش دوم، باید بگویم که دانشمندان تاکنون هیچ ژنی را به عنوان ژن شادی کشف و معرفی نکرده‌اند. با این حال عده‌ای از ایشان معتقدند که کودکان ذاتاً شاد به دنیا می‌آیند. هرچند این نظریه مخالفان خود را دارد. مخالفان این نظریه اعتقاد دارند، این محیط و خانواده هستند که این شادی را به وجود می‌آورند.

 

چگونه کودکان را شاد تربیت کنیم؟

کودکان در دنیای خود، همگی شاد و با نشاط هستند و راههای ایجاد شادی را به خوبی می‌شناسند. اما ما به عنوان پدر، مادر، مربی و… در ارتباط با آن‌ها، تا چه میزان در ایجاد این لحظات سهیم هستیم؟

خبر خوش این است که این کار بسیار ساده و البته لذت بخش است. شاد کردن کودکان تاثیر قابل توجهی در تعالی روح و روان شما و فرزند دلبند‌تان دارد. شما با یک لبخند می‌توانید وارد دنیای شاد کودکان شده و با صرف وقت و زمان، در ایجاد و گسترش این دنیا سهیم می‌شوید.

البته این زمان باید در انحصار کودک‌تان باشد. لطفاً در این اوقات از قید مقام و درجات شغلی و اجتماعی خود خارج شوید. تمام انرژی، توجه و احساس خود را همراه نمایید. مهم نیست که این زمان صرف کدام بازی یا فعالیت مورد علاقه کودک می‌شود، مهم همراهی شما با هم است.

 

تجربه‌ی لحظات شاد خود را به یاد آورید

شاید این لحظات صرف خوردن یک بستنی قیفی شود. شاید دیدن یک کارتون بی‌سر و ته (از نظر شما). شاید دویدن و… هر چه باشد زیبا، لذت بخش و تأثیر گذار است؛ اگر و تنها اگر، شما با تمام وجود صرف کودک‌تان شوید. پس با کودکتان، کودک شوید. با او از ته دل بخندید و شادی کنید.

هر چه زمان‌های شاد بیش‌تری را با هم خلق کنید، در آینده نوجوانان و جوانان سالم‌تر، خوشحال‌تر و موفق‌تری را مشاهده می‌کنید. زیرا شادی تأثیر روحی و جسمی فوق العاده‌ای بر انسان می‌گذارد.

تجربه‌ی لحظات شاد خود را به یاد آورید، انرژی مضاعفی را که در آن شرایط در درونتان حس می‌کنید و تأثیر این انرژی بر عملکرد شما، همگی دلایل اثبات اثر گذاری شادی خواهند بود. دنیای زیبا و شاد آینده را، کودکان شاد امروز می‌سازند.کودکان همچون بزرگسالان حقوق مسلمی دارند که باید مورد توجه همگان قرار گیرد، حقوقی چون امنیت، محبت و البته شادی.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.