چند تمرین ذهنی که شما را سالم تر و شاداب تر می کند
۰

مطلب زیر را بخوانید و به آن فکر کنید مطمینا به فکر فرو می روید که امتحانش کنید و تاثیرش را ببینید. با ما همراه باشید:

 

هنگام صحبت کردن تنها از کلمات مثبت استفاده کنید

اگر شما به طور مداوم به خودتان بگویید “من نمی توانم” خودتان را متقاعد می کنید که این حقیقت است. جایگزین این کلمات منفی کلمات مثبت هستند به خودتان بگویید که: من بهترین کار را انجام می دهم. همه احساساتی که مثبت نیستند را فراموش کنید اجازه ندهید افکار و احساسات منفی، شما را به غم و اندوه سوق دهد حتی اگر تنها چند ساعت در روز باشد، احساسات و انرژی منفی خود را کنار بگذارید و فقط به چیزهای خوب زندگی خود متمرکز شوید.

 

از واژه هایی استفاده کنید که قدرت و موفقیت را تحریک می کنند

سعی کنید افکار خود را با کلماتی که احساس می کنید قوی هستند پر کنید و کنترل زندگی خود را به طور صحیح در دست بگیرید. شما باید بجای تمرکز به غم و اندوه تلاش خود را برای افکار مثبت انجام دهید و قطعا تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

 

تأیید مثبت را تمرین کنید

یکی از محبوب ترین تمرینات تفکر مثبت، تایید مثبت است این به این معنی است که یک عبارت مثبت را به طور منظم و متناوب با خودتان تکرار کنید مانند “من سزاوار خوشبختی هستم” یا “من ارزش عشق را دارم” اعتقاد بر این که این چیزها درست هستند و به خودتان یادآوری می کنید، می توانند به شما در زندگی کمک کنند.
این افکار به طور مستقیم در حس و حال شما خصوصا زمانی که احساس خستگی یا اضطراب می کنید تاثیر دارد.

 

با یک تفکر شاد، یک تصویر مثبت ایجاد کنید

و بازخورد مثبت خود را برای از بین بردن احساسات بد کنترل کنید.

به خودتان اعتماد کنید

اغلب زمانی که احساس نا امیدی یا ناراحتی میکنیم فقط روی چیزهای بد یا اشتباهاتی که قبلا انجام داده ایم تمرکز میکنیم این یک کار فوق العاده اشتباه است شما باید تمرکز خود را روی تقویت اعتماد به نفس خود بیاورید و بدانید گذشته ها گذشته و باید امروز و فردای خود را عالی کنید و مطمین باشید کسی که سود میکند خود شما هستی و می توانید این حس عالی را به دیگران نیز بدهید.

شما باید این باور باشید که در دستیابی به اهداف خود موفق خواهید بود.

خودت را ببخش

به طور مداوم خودخوردی کردن در مورد چیزهایی که اشتباه کرده اید آنها را تغییر نمی دهد به خودتان فرصت بخشش اشتباهات را بدهید و اجازه حرکت مثبت و رو به جلو را از خودتان نگیرید. از گذشته یاد بگیرید گذشته در پشت شما است و مهم نیست که چقدر چیزهای بدی در آن وجود دارد هیچ چیزی برای تغییر آنها وجود ندارد.

 

هر گاه شما احساس می کنید افکار منفی در مورد گذشته آمده  آنها را با افکار مثبت در مورد آینده جایگزین کنید.

به یاد داشته باشید همه چیز می تواند بدتر باشد مهم نیست که چقدر بد است به یاد داشته باشید که آنها می توانند بدتر از آن باشند و از همه چیزهایی که در زندگی شما هستند سپاسگزار باشید، حتی اگر به نظر می رسید خیلی بد است شما باید با دید مثبت آن را ببینید.

گاهی انرژی ها و مسایل بدی برای ما پیش می آید اما شما نباید تسلیم شوید. اگر از کارتان اخراج شده اید چرا گوشه نشینی می کنید؟ شاید فرصت آن است که یک کار جدید و عالی تر را شروع کنید و یا حتی فرصت برگشت به دانشگاه است.
در مورد ایده های چگونگی تبدیل افکار منفی به مثبت مطالعه کنید و اگر فکر میکنید که باید برای عملی شدن آن را متفاوت انجام دهید، حتما این کار را انجام دهید

به راه هایی برای تبدیل تجسم به عمل فکر کنید

گام طبیعی بعدی این است که فکر کنید که چطور می خواهید به آنجا برسید  فقط تصور آن به این معنی نیست که این اتفاق می افتد، شما باید یک برنامه برای هدف خود بسازید و اولین قدم خود را بردارید.

تهیه و ترجمه: مسیر سبز

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X